5.1.10

.i'm not here, this isn't happening.

bugün gün ışığını pek az görebildiğim bir saatte uyanarak başladığım günümde, yanaklarımdaki gözyaşlarını sildim, sesimdeki endişeyi yok ettim, bakkaldan bir kutu süt istedim. kahvaltı masasına oturmadan önce mor renkli hamile kıyafetimi giydim. sütümü içerken kitap okudum. sonra telefon rehberimden numaraları gezindim. birilerini aramalıydım. çok kötü bir rüya görmüştüm. anneyi es geçip, izmir'e selam yollayıp, m.teyzemi aramaya karar verdim.
m.teyze=manyakteyze
çok kızdı, ne zamandır aramıyorsun dedi. kusura bakma dersler mersler hı bir de arada kendimi kaybettim. iyi, ben taşındım dedi. üzüldüm. eski evini çok severdim. mutfağı, salonu, salonundaki pink martini cdleri, yatak odası, makyaj masasının üzerindeki envai çeşit şey. onlar bana kalsaydı keşke. işi bıraktım dedi. eyvallah dedim. o adamla hala görüşüp görüşemediğini soramadım tabi ama bana geleceğimi yansıttı. bana kendi kızı olduğumu söylüyor, oysa çucuğu falan yok. bu bana çucukken en sevdiğim bebeğimi almasından, beni maymun diyerek sevmesinden, birkaç defa benim sorumluluğumu almaya çalışmasından ve meslektaş olacak olmamız gerçeğinden kaynaklıyor sanırsam.
oysa yanılıyor.
m.teyze araba kullanırken ve kız kardeşiyle kavga ederken "serseri" der ekseriyetle. seRseri. ayrıca dini inancını güneş olarak değiştirebilecek kadar güneş aşığı. ama manyak işte biraz. m'si biraz ondan, biraz da bundan. par ci par la.
bir saat sonrası için sözleştik ve arabasıyla alıp beni yine, istanbul turuna başladı mteyze. benimle gençleşiyor mu yoksa o liseden beri aynı yaşında mı kalmış, bilemiyorum. çillerine bakıyorum, yazın daha belirginler. mteyze liseden sonra ödtubilgisayarmüyendisliğine gitmiş, o zamanlar hoşlandığı çucuk orada okuyormuş zira. ilk senenin ortasında ayrıldıklarında yeniden sınava girmiş o sene ve bu sefer de ankaratıbba doğru yol alıyormuş. yine bu konuya getirdim sohbeti ve vay be dedim, bırak bir erkek için ben kendim için bile yeniden sınava girebileceğimi sanmıyorum dedim. iki defa dedim dedim. sonra düşündüm, belki de ben bu okula babamın devam filmi için geldim. PSİKANALİST OLMA MÜCADELESİ olabilir pekala filmin adı. veya İSTANBUL'A AİT... veya HOW TO DISAPPEAR YOURSELF COMPLETELY (AND NEVER BE FOUND) evet ben bu son film ismini sevdim. belki bir ara mteyze ile gideriz izlemeye.
arabasını sarıyer'de deniz kenarında bir yerde durdurdu. salep içtik. dilimi yaktım. babamla mteyze evlenseydi neler oldu diye düşündüm. slim sigarasını yaktı. sigaraya da zaten zam gelmişti. bana uzattı, yok sağol dedim. eve dönelim üşüdüm dedim. balık yeseydik dedi. bu kadar uzaklaşmak iyi oldu derken bugün okulum olduğunu anımsadım. hay allah. arabada dönerken mteyzemi anlatan bir yazı yazmayı düşünüyordum. eve geldim. anneyi aradım. cenazedeyiz dedi. hteyzem ölmüş. öğlen içime doğmuştu diyemedim. kapattım.